• ۵ ایده برای طراحی باغچه های مدرن که مصرف آب پایینی دارند

  متأسفانه بحران کمبود آب، گریبانگیر نقاط مختلف دنیا شده است. مردم دنیا با سطوح مختلفی از خشکسالی دست و پنجه نرم می کنند.
  اگر در یکی از این نواحی زندگی می کنید؛ صرفه جویی در مصرف آب، برای شما موضوعی حیاتی قلمداد می شود. اما به راستی، ذخیره آب به معنای زندگی کردن در شرایط خشک و محیطی عاری از باغ و باغچه نیست. و این تنها دلیل برای رفتن به سمت باغچه های کم مصرف نیست بلکه این نوع باغهای امروزی در کنار محبوبیت و رواج، واقعاً زیبا هم هستند.
  در پست امروز به پنج ایده برای طراحی باغچه های کم مصرف و مدرن می پردازیم که الهام بخش فکری نو به شما خواهند شد حتی اگر حفظ آب هدف اصلی شما نباشد.

  ۱- استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن

  گالری عکس 1 ۵ ایده برای طراحی باغچه های مدرن که مصرف آب پایینی دارند عکس حیاط عکس طراحی باغ عکس طراحی باغچه عکس طراحی فضای سبز عکس معماری بیرونی عکس معماری سبز

  چمن، بیشترین مصرف آب را در حیاط دارد و به مراقبت بالایی نیازمند است. جدای از آبیاری به ماشین چمن زنی، کود گیاهی، کود و به تجدید دانه و خاک نیاز دارید. البته لازم نیست که این چمن مصنوعی شبیه به چمن مصنوعی زمین فوتبال باشد. چمن های مصنوعی وجود دارد که رنگ آن ها مانند چمن واقعی متغیر است.

  ۲- استفاده از سنگفرش به جای چمن

  گالری عکس 2 ۵ ایده برای طراحی باغچه های مدرن که مصرف آب پایینی دارند عکس حیاط عکس طراحی باغ عکس طراحی باغچه عکس طراحی فضای سبز عکس معماری بیرونی عکس معماری سبز

  چمن مصنوعی بیشتر شبیه به همان نمای طبیعی قبلی خواهد بود اما سنگفرش نمایی معاصر و مینیمالیست به باغچه های کم مصرف خانه شما می دهد. سنگفرش به مراقبت چندانی نیاز ندارد و مصرف آبش صفر است؛ در حالی که نمایی گرم و گیرا خلق میکند.

  ۳- از گیاهان شیره دار استفاده کنید

  گالری عکس 3 ۵ ایده برای طراحی باغچه های مدرن که مصرف آب پایینی دارند عکس حیاط عکس طراحی باغ عکس طراحی باغچه عکس طراحی فضای سبز عکس معماری بیرونی عکس معماری سبز

  با ترکیب انواع مختلف گیاهان شیره دار مانند داربو و همیشه بهار، بافتی حیرت انگیز و رنگی شاداب به باغچه خانه تان هدیه کنید.

  ۴- کاشت گیاهان تزئینی

  گالری عکس 4 ۵ ایده برای طراحی باغچه های مدرن که مصرف آب پایینی دارند عکس حیاط عکس طراحی باغ عکس طراحی باغچه عکس طراحی فضای سبز عکس معماری بیرونی عکس معماری سبز

  انواع مختلف گیاهانی که در زمره چمن های سبز چشم های قرار نمی گیرند؛ در برابر خشکسالی شکیبا هستند و برای باغچه های کم مصرف ایده آل می باشند. در بین زیباترین و کم مصرفترین گیاهان تزئینی میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
  * گور گیاهان کوچک که به صورت تیغهای خاکستری-سبز هستند و رنگ آنها به سمت سایه های ارغوانی و قرمز میرود.
  * گیاهان فوارهای
  * یولافک
  * چمن چشمه
  * علف های چمنی نواحی معتدل
  * علف پامپاس

  وقتی که گیاه و علف می کارید؛ آن ها را با هم ترکیب کنید؛ از گیاهان بلند و کوتاه در کنار هم استفاده کنید و در بین آن ها از گیاهان رنگارنگ بهره ببرید.

  ۵- از گل های چند ساله بهره ببرید

  گالری عکس 5 ۵ ایده برای طراحی باغچه های مدرن که مصرف آب پایینی دارند عکس حیاط عکس طراحی باغ عکس طراحی باغچه عکس طراحی فضای سبز عکس معماری بیرونی عکس معماری سبز

  نگران نباشید؛ خلقباغچه های کم مصرف مقاوم در برابر خشکسالی اما رنگارنگ ممکن است؛ چاره کار شما انتخاب انواع مناسبی از گیاهان خوش و خرم و رنگی است. اما اگر عاشق چشم اندازی از گلها هستید از گلهای چند ساله استفاده کنید که بادوام تر هستند و مصرف آب پایینی دارند.
  * عنبر کشمیری (مانند گل های مینا قرمز، زرد و نارنجی)
  * مریمگلی روسی (برگ های لطیف و معطر نقرهای به همراه گل های استوقدوس رنگی)
  * بومادران (گل های زردی که البته رنگ های دیگری نیز دارند)
  * مریمی (شکوفه های زرشکی پررنگ)
  * استوقدوس (گل های معطر و رنگی)


نظرات

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *