• ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید

  آیا شما هم می توانید شعبده بازی کنید؟ اگر بخواهید معمار شوید باید این کار ار به بهترین نحو ممکن بلد باشید. معماران فقط طراح نیستند بلکه آن ها می توانند رویاپردازی کنند و آن رویا را عملی نمایند. در سر هر معماری یک مغز منحصر به فرد قرار دارد، که با روشی فوق العاده می تواند اعداد و طرح ها را در کنار هم قرار دهد و طرحی زیبا را بیافریند.

  گالری عکس 1 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا اگر می توانید یک معمار حرفه ای باشد. اجازه دهید ببینیم برای این که یک معمار حرفه ای شوید دقیقا باید چه کارهای انجام دهید:

  گالری عکس 2 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۱.بسیار باهوش هستید، خیلی باهوش

  چیزهای زیادی برای این که یک معمار شوید و جود دارد، کارهای زیادی هست که باید انجام دهید. معماران باید ویژگی های زیادی داشته باشند. آن ها باید توانایی بررسی دقیق و درک کامل از نظام های یک ساختمان را داشته باشند. این دانش اصولی تنها مر بوط به ساختمان نیست، بلکه سیستم برق و حتی مکانیک آن را باید به طور دقیق بدانند.
  باهوش بودن صرف از شما یک معمار حرفه ای نمی سازد، بلکه زیربنای خوبی برای یک معمار خوب بودن است. بنابراین اگر به قدر کافی باهوش باشید می توانید به راحتی محاسبات ساختمانی را انجام دهید و با بررسی اصول و نظام های ساختمانی می توانید به راحتی بنایی زیبا و ایمن بسازید.

  گالری عکس 3 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۲.آیا دوست دارید سخت کار کنید، خیلی سخت

  تعهد کاری یکی از مهم ترین ویژگی های هر کار حرفه ای است، اما برای یک معمار هر ساعت از زندگی اش باید در اختیار این حرفه باشد. این بدان معناست که ساعت های طولانی در اداره و کار کردن با جزئیات و همچنین کار تا ساعت هایی از نیمه شب از جمله شرایط خاص این حرفه است.

  گالری عکس 4 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۳.حلال مشکلات هستید

  در حقیقت یک معمار حلال مشکلات است. بنابراین برای شما به عنوان کسی که می خواهید یک معمار شود باید توانایی حل مشکلات را داشته باشد. طبق خواسته و نیاز مراجعین باید بدانید برای هر مساله ای چه راه حلی و جود دارد. گاهی با متدهای هوشمندانه و خلاق باید کار را در مسیر خود هدایت کنید.

  گالری عکس 5 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۴. شما مهارت های گفتگو دارید

  برای یک معمار بسیار مهم است که توانایی ارتباط اجتماعی خوب داشته باشد. باید به راحتی با مراجعین خود ارتباط برقرار کنید. به علاوه، باید بتوانید به سادگی ایده ها و طرح های خود را به اشتراک بگذارید. با داشتن مهارت ارتباطی اجتماعی به راحتی می توانید ایده های کاری و طراحی داخلی را به بهترین شکل، عملی کنید.

  گالری عکس 6 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۵.یادگیری برای شما یک تفریح است

  معمار شدن کار ساده ای نیست و نیاز به پروسه ای بلند مدت دارد. باید بدانید برای رسیدن به این مهم چه مقدماتی لازم است. اول، باید مدارک لازم برای این کار را فراهم کنید، معمولا سه مرحله مقدمه این کار مهم است: تحصیل، تجربه و آزمایش.
  باید دانشگاه معماری مناسبی برای این کار پیدا کنید، این دانشگاه باید مورد تایید هیئت های معماری بین المللی باشد. در کنار دانشگاه باید کار و تجربه در این زمینه را داشته باشید. در این مرحله بحث تفریحی به میان می آید، باید با مدرکی که در اختیار دارید با گروه های مختلف کار کنید و در ضمن کسب تجربه، از کار و زمینه کاری خود لذت ببرید.

  گالری عکس 7 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۶.شما متفکر و خلاق هستید

  شاید یکی از ویژگی های مهم در مورد معمار قوه تخیل و تفکر او است. گاهی در یک گوشه نشسته اید و ایده های بسیار زیبایی از طراحی یک بنای بسیار شیک و خاص به ذهنتان می رسد. تنها عامل، خلاقیت شماست. معمار باید بتواند به راحتی از نیمکره راست و چپ مغز خود برای کنترل و مهار کردن افکار منطقی و ریاضیاتی استفاده کند و آن را به یک فکر متحد و متسجم تبدیل نماید.
  اگر عاشق طراحی هستید، اگر در محاسبات ریاضی بسیار سریع عمل می کنید، به نظر شما می توانید معمار خوبی شوید.

  گالری عکس 8 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۷.ذهن ریاضیاتی دارید

  همان طور که در بالا گفتیم، معماری حاصل ترکیب دو فاکتور بسیار مهم است: هنر و علم. همان طور که برای خلق یک ساختمان زیبا باید ایده های ناب داشته باشیم بنابراین عناصر ضروری ریاضیات هم باید در معماری دخیل باشند.
  معمار باید بداند چگونه عناصر و مفاهیم را با هم ترکیب کند و از طرفی نسبت به این موضوع آگاه باشد که شاید مواد و عناصر با هم تناظر مناسبی نداشته باشند. با این ویژگی ها می توانید ساختمانی را بسازید که تمام ویژگی های لازم را داشته باشد.

  گالری عکس 9 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۸.هنوز تمایل دارید با بلوک های ساختمان سازی بازی کنید

  یک معمار باید علاقه زیادی به کار، طراحی و حتی سازه های مختلف داشته باشد. مانند زمان کودکی که با لگوهای ساختمان سازی بازی می کردید، باید برای این حرفه هنوز این حس را در خود زنده نگه دارید. واژه مهم در معماری کار با ساختمان و طراحی است. بنابراین اگر هنوز دوست دراید با لگو ها کار و یا طراحی کنید، پس شاید قرار است معمار حرفه ای شوید.

  گالری عکس 10 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۹.شما منبع اطلاعات هستید

  معمار شدن بیش از فکر کردن است. معمار باید دامنه وسیعی از مهارت ها را داشته باشد که به طور غیر مستقیم با حرفه شما در ارتباط است. این ابعاد شامل توانایی برقراری ارتباط اجتماعی مناسب، تجارت، بازاریابی و موضوعات مربوط به طراحی و ساختمان سازی است. مهم تر از همه، دانستن این مهارت ها کافی نیست، بلکه معمار باید توانایی به کار گرفتن این مهارت ها را در کار داشته باشد.

  گالری عکس 11 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری

  ۱۰.عشق به طبیعت دارید

  برای لحظاتی هر چیزی که فیزیک و ریاضی است کنار بگذارید. یک معمار باید عشق عمیقی به طبیعت داشته باشد. معماران مشهور مانند فرانک لیود رایت معتقد بود که طرح های خلق شده نباید در طبیعت خللی ایجاد کنند بلکه باید برگرفته از طبیعت باشند و زیبایی طبیعت را چند برابر کنند.

  گالری عکس 12 ۱۰ علامتی که نشان می دهد شما باید یک معمار شوید عکس رشته معماری عکس طراحی معماری عکس مهندسی معماری


نظرات

 1. سلام ،من به جرعت میتونم بگم همه ی فاکتور های بالا رو دارم به حز مهارت گفتگو !چی کار باید کنم که مهارت های ارتباطی ام بهتر بشن!

  1. شما با کارآموزی در یک دفتر معماری و ارتباط با کارفرماها و افراد مختلف می تونید مهارت گفتگو را تقویت کنید
   البته به زودی مطالبی در مورد ارتباط با مشتری در مجله معماری مساحت منتشر می کنیم که به شما در این زمینه خیلی کمک میکنه

   1. سلام. وقت خوش. موضوع فوق العاده ایه ارتباط با مشتری. مجله ی معماری مساحت آنلاینه؟ چطور میشه دسترسی داشته باشیم؟

  2. سلام عزیزم من برعکس شما فوق لیسانس معماری هستم ولی کاملا ناموفق
   میشه کمکم کنید که خودمو قوی کنم بنذه اهل خوزستان هستم

 2. من طراحی واقعا ضعیفی دارم
  یعنی نمیتونم چیزی رو که تصور میکنم روی کاغذ بکشم وطراححی کنم
  پس الان بایدازمعماری صرف نظرکنم?

  1. اینهایی که گفتن صرفا یه سری عامله که هیچ قطعیتی به نظر من نداره. من تقریبا خودم اکثر اینهارو دارم اما این موارد سندیت نداره و نمیشه فقط به اینها اکتفا کرد. بیشتر باید بررسی کنید خودتونو توو این رشته

 3. سلام رشته معماری جزو علایق من بود وهست اما اصلا پیشرفتی نداره من در حال حاضر کارشناسی معماری دارم ولی جزء بیکاری چیزی بدست نیاوردم از هنرستان وارد این رشته شدم وچه قدر امید داشتم بهتون پیشنهاد می کنم اصلا معماری نخونید

  1. خب شاید استعدادی ندارید این که شما نتوانستید معنی اش این نیست که ما هم نمیتوانیم من از یه سالگی عاشق معماری بود هستم و خواهم بود و من از نزدیک و از بچگی که دائمی که معماری خونده رو دیدم شاید واقعا اون طور که فکر می کنید عاشق معماری نیستید چون استعداد از عشق به اون چیز نشست می گیره و در ضمن وضعیت مهندس ها در ایران کلا خوب نیست و آخرین جم لم هم آینه یکم صبر کن عزیزم با یک لیسانس که معمار نشدی

 4. من همه شرایط بالا رو دارم فقط میخواستم بدونم این دفاتر معتبر معماری رو از کجا میتونیم پیدا کنیم و بریم کار رو از نزدیک ببینیم

 5. سلام
  من فوق لیسانس نرم افزار دارم اما به طراحی علاقه دارم و وقتی که بصورت ناخوداگاه مثلا موقع صحبت با
  تلفن یه طرح سه بعدی و جالب ساخته میش و معمولا طراحی های جالبی میشن
  الان من بعد از درسم میخام وارد بازار کا بشم اما علاقه ای به برنامه نویسی ندارم شاید چون دست زیاد و بیشتر به سمت کارای طراحی وب و ui رفتم
  بعد از برخورد با یه دوست معمار و دیدن موضوع پایان نامش که سر هستی شناسی در معماری بود با توجه به علاقم به مباحث فلسفی موجب شد به این فکر کنم که منم میتونم یه معمار موفق بشم؟
  از شما میخام منو راهنمایی کنید
  البه الان یکم برای من که شدیدا دنبال پول هستم تغییرات دیر و لی میخام بدونم شاید حرفای شما در دریگه ای رو به زندگی من باز کرد
  با تشکر

  1. قطعا راز موفقیت در هر رشته ای علاقه است. با وجود اینکه شما یا مباحث نر م افزار ی هم آشنایی دارید با گذراندن دوره هایی در رشته معماری و مطالعه مستمر می توانید از تلفیق هر دو رشته جایگاه مناسبی در معماری پیدا کنید.

 6. دوستان برای تحصیل در خارج از کشور خوبه؟ یعنی به معماران ایرانی تو خارج اجازه میدن کار و پیشرفت داشته باشن

 7. ممنون بابت مطالب قشنگتون
  من دانشجوترم ۶معماری هستم.به جزاطلاعات درباره مکانیک
  وبرق بقیه ویژگیهارو دارم،اما با درسهایی مثل مصالح ساختمانی
  نتونستم ارتباط خوبی برقرار کنم،و تو دانشگاه علاقه ای به یاد
  گیری ندارم چون همش باید تئوری یاد بگیرم،ولی استعداد طراحی
  خوبی دارم وتجسمم خوبه بنظرتون میتونم تواین رشته موفق باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *