• نحوه رنگ کردن چوب ترمووود

  رنگ کردن چوب ترمووود منجر به حفظ چوب و افزایش زیبایی طبیعی آن می‌شود. رنگ مخصوص چوب شامل طیف وسیعی از رنگ‌های شفاف است که به رنگ طبیعی چوب، اجازه خودنمایی می‌دهند؛ البته از رنگ‌های متنوع دیگر هم می‌توانید استفاده کنید.

  گالری عکس 1 نحوه رنگ کردن چوب ترمووود عکس چوب نما عکس رنگ در معماری عکس طراحی نما عکس کفپوش چوبی عکس نمای چوب

  محافظت بیشتر از طریق رنگ مخصوص چوب

  رنگ منجر به محافظت از چوب در برابر شرایط اقلیمی، حشره‌ها و دیگر مسائل می‌شود. کلید حفظ چوب، به حداقل رساندن میزان رطوبت است. رنگ، مانع نشت رطوبت زیاد به داخل چوب می‌شود. آستر بیشتر نماها و کف های چوبی از پیش آماده رنگ زدن است.

  گالری عکس 2 نحوه رنگ کردن چوب ترمووود عکس چوب نما عکس رنگ در معماری عکس طراحی نما عکس کفپوش چوبی عکس نمای چوب

  نحوه رنگ کردن چوب ترمووود نما و کف

  قبل از رنگ کردن چوب ترمووود، از خشک بودن چوب اطمینان حاصل کرده و بعد یک لایه آستر بمالید. آستر نقش پایه رنگ و مانع نشت نم را ایفا می‌کند. تمامی قسمت‌های چوب را بررسی کنید تا بدون آستر نمانده باشد زیرا برای حفظ رنگ مخصوص چوب، مقاومت در برابر شرایط اقلیمی و جلوگیری از رشد قارچ و کپک ضروری است.

  گالری عکس 3 نحوه رنگ کردن چوب ترمووود عکس چوب نما عکس رنگ در معماری عکس طراحی نما عکس کفپوش چوبی عکس نمای چوب

  بررسی رنگ مخصوص چوب ترمووود

  رنگ نهایی که به چوب می‌زنید؛ به رنگ طبیعی چوب و نوع رنگ مورد استفاده بستگی دارد. برای مثال، اگر برای سرو قرمز و سفید از یک نوع رنگ استفاده می‌کنید؛ رنگ سرو قرمز باید غلیظ‌تر و تیره‌تر از رنگ سرو سفید باشد. همچنین، نوع رنگ باید با نوع آستر سازگار باشد. به برچسب محصول توجه کنید و چنانچه سؤالی برایتان پیش آمد؛ از یک متخصص بپرسید.

  گالری عکس 4 نحوه رنگ کردن چوب ترمووود عکس چوب نما عکس رنگ در معماری عکس طراحی نما عکس کفپوش چوبی عکس نمای چوب

  انواع رنگ‌ مخصوص چوب مات، نیمه شفاف و شفاف

  چندین نوع رنگ مخصوص چوب مختلف و مناسب برای سایدینگ چوبی در بازار پیدا خواهید کرد. یکی از این موارد، رنگ‌های مات و غلیظ هستند. این نوع رنگ، در طیف وسیعی از رنگ‌ها عرضه می‌شود؛ رنگ طبیعی چوب را مخفی می‌کند و در نهایت، یک رنگ تیره و یکنواخت بر جای می‌گذارد. هرچند که این رنگ مات است اما بعضی از ویژگی‌های بافتی و طبیعی چوب را نمایان می‌کند. این رنگ‌ها به داخل چوب نفوذ نمی‌کنند و فقط یک لایه محکم روی چوب تشکیل می‌دهند. برای کسب بهترین نتیجه، قبل از اعمال آخرین لایه، اجازه دهید که لایه‌های زیرین کاملاً خشک شوند.
  نوع دیگری از رنگ‌های کاربردی برای سایدینگ چوبی، رنگ‌های نیمه شفاف هستند. بیشتر مردم با این نوع رنگ آشنا هستند. رنگ‌های نیمه شفاف، یک ته رنگ خفیف به چوب می‌دهند؛ البته بسته به مقدار رنگی که می‌زنید؛ ممکن است کلاً رنگ چوب را تغییر دهد. فرق بین رنگ مات و نیمه شفاف در این است که در رنگ‌های نیمه شفاف، با توجه به مقدار رنگ می‌توانید قسمت‌های بیشتری از چوب را ببینید. هرچه بیشتر رنگ استفاده کنید؛ تیره‌تر و قوی‌تر می‌شود اما هرگز مات نمی‌شود و مانع تماشای بافت و طرح طبیعی چوب نخواهد شد.
  دسته آخر، رنگ‌های شفاف و روغن‌ها هستند. این گروه از چوب در برابر المان‌های مختلف محافظت می‌کنند؛ بدون اینکه رنگی به چوب بدهند. رنگ‌های نیمه شفاف، بهترین گزینه برای افرادی هستند که دوست دارند رنگ طبیعی چوب حفظ شود.

  شما چه نوع رنگی را برای رنگ کردن چوب ترمووود و سایدینگ چوبی می‌پسندید؟


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *